Co čekat od dovolené v hotelu pro dospělé?

By in
1485
Co čekat od dovolené v hotelu pro dospělé?

Jednou jsem před známým při běžné konverzaci nad plány na letní dovolenou jen tak mimochodem utrousila, že s manželem hledáme dovolenou v nějakém pěkném hotelu pro dospělé, ale pořád si nemůžeme vybrat ten pravý.

„Co? Jak jako pro dospělé?“, vytřeštil na mě kamarád nevěřícně oči a dožadoval se vysvětlení. „To se tam veřejně provozuje něco, ehm, intimního, nebo co si pod tím představit?“

Okamžitě mi došlo, kam jeho splašená myšlenka míří, a jemu hned poté, co ji vypustil z úst, že je vedle, jak ta jedle. Oba jsme se svým rozdílným představám o pobytu na hotelu bez dětí rozesmáli a následně jsem raději uvedla věci na pravou míru: „Ne, nejedeme na dovolenou do veřejného domu. Je to prostě normální hotel, jen tě tam prostě neubytují s malými dětmi, nic jiného v tom nehledej.”

dovolená v hotelu bez dětí

Hotely bez dětí – dříve rarita, dnes běžná věc

Pokud jen trochu sledujete aktuální dění, jistě vám neuniklo, že v nabídce dovolených většiny cestovních kanceláří se právě hotely označené jako „adults only”, hotely bez dětí nebo hotely pouze pro dospělé v posledních letech objevují stále častěji. Jedná se o hotely zaměřené na dospělé osoby, zpravidla akceptují hosty až od 16 či 18 let, výjimečně i od 12 nebo 14 let.

V každém případě existence tohoto druhu ubytování je nepochybně skvělou zprávou pro všechny cestovatele, kteří touží strávit svou dovolenou v poklidu, bez švitoření malých dětí a nadbytečného ruchu.

Pro koho je pobyt v hotelu pro dospělé vhodný?

 • pro novomanžele na svatební cestě,
 • pro páry všech věkových kategorií, kteří vyhledávají ticho, soukromí a prostor k relaxaci,
 • pro všechny rodiče, jež své ratolesti udali na prázdninový tábor a chtějí si alespoň jednou v roce užít ničím nerušený týden ve dvou, mít čas jen sami pro sebe,
 • pro všechny profesně unavené pedagogy, dětské psychology či školní asistenty, které dovolená v hotelu bez dětí zachrání od syndromu vyhoření,
 • zkrátka pro všechny, kteří si od dovolené slibují odpočinek bez kompromisů a za své peníze si chtějí dopřát klid, po kterém jejich duše toužila u mnoho měsíců.

relaxace v hotelu bez dětí

Jaký je koncept hotelů bez dětí?

Hotely pro dospělé jsou ve všech směrech plně přizpůsobeny potřebám dospělých osob a není bez povšimnutí, že ve většině případů (až na drobné výjimky) se jedná o 4 až 5hvězdičkové hotely. Dočkáte se v nich tedy vysokého standardu poskytovaných služeb. Mnoho z nich se řadí také k tzv. butikovým hotelům.

Zcela tu chybí vybavení jinak běžné v resortech zaměřených právě na rodiny s dětmi. Nenarazíte tu na bazény s dětskou částí, dětská hřiště, dětské koutky, mini kluby s animačními programy, dětské diskotéky, ani dětské postýlky, židličky či dětská menu v restauraci.

Co vás tu naopak čeká:

 • moderně a často i designově zařízené pokoje a společné prostory, při jejichž zařizování se nemusel brát ohled na bezpečnost malých dětí,
 • odpočinkové zóny, terasy na slunění a odpočinek, bazény pro milovníky plavání,
 • wellness a thalasso centra,
 • kvalitní restaurace a bary,
 • kosmetické a kadeřnické služby,
 • nabídka sportovních aktivit (od cvičení jógy přes lekce tance až po lukostřelbu či jízdu na koni),
 • animační programy pro dospělé,
 • v hotelích orientovaných na mladší klientelu třeba i diskotéky a večerní party.

zařízení pokojů v adults only hotelu

Míra vybavení a poskytovaných služeb se samozřejmě v jednotlivých hotelích liší. Vybrat si může opravdu každý. Pokud rádi prokládáte lenošení s nějakou aktivitou či seberozvojem, klidně si vyberte hotel, kde se během dovolené naučíte i něco nového, třeba vařit jako master chef, tančit flamenko jako rozená Španělka či surfovat na vlnách s lehkostí Havajce.

Samozřejmostí většiny adults only hotelů je rovněž promyšlená kuchyně koncipovaná tak, aby si ten pravý gurmánský zážitek z dovolené odnesl každý. Nezapomíná se tak ani na příznivce zdravého životního stylu, vegany, vegerariány či milovníky mezinárodních pokrmů.

last minut hotel pro dospělé

Kam vyrazit?

Do oblíbených prázdninových zemí – do Španělska, na Kanárské ostrovy, do Řecka, Chorvatska, Itálie, Turecka, Egypta, ale klidně i dál za oceán na romantické Maledivy, zelený Mauricius nebo do Domininánské republiky.

Víme, že i vy toužíte po dovolené strávené v blahodárném klidu bez rušivých elementů. Proto jsme zabrousili do těch nejžádanějších destinací ve Středomoří i exotice a vybrali pro vás to nejlepší, co se na poli hotelů pro dospělé nabízí. Podívejte se na přehled nejoblíbenějších zájezdů do hotelů bez dětí:

54321
(1 vote. Average 5 of 5)
Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *