Výhodné parkování na letišti

Jak bezpečně a pohodlně parkovat na letišti

značka pro parkováníChystáte se na dovolenou nebo letíte na pracovní cestu? Pokud to na letiště máte trochu z ruky, budete v každém případě řešit otázku dopravy. Buď vás na letiště někdo odveze a po příletu zase vyzvedne, nebo využijete organizovaný svoz pořádaný cestovní kanceláří, případně hromadnou dopravu. Ovšem když soukromý odvoz nehrozí a hromadnou dopravou byste se k odbavovacímu terminálu dopracovávali složitě přes půl dne, zůstává jediné řešení: vlastní auto.

Příjezd na letiště autem je pro mnohé z nás nejpohodlnější variantou. Ovšem kde ho nejlépe zaparkovat? Abyste se nemuseli celou dovolenou týrat myšlenkou, zda jste udělali dobře, když jste auto ponechali na nehlídaném parkovišti před letištní halou, vystaveno všem možným i nemožným rizikům (od poškození po krádež), zvolte raději pohodlné a bezpečné parkování na letišti v některém ze soukromých parkovišť.

parkování na letištiMožnosti parkování na letišti v Praze

Možnosti parkování na letišti v Brně

Možnosti parkování na letišti v Ostravě

Možnosti parkování na letišti v Bratislavě

Co vše máte díky parkování u letiště zajištěno?

Parkování u letiště na soukromém parkovišti má několik podstatných výhod:

  • Bezpečnost – parkoviště je zpravidla střeženo personálem i kamerovým systémem a nachází se v uzavřeném areálu.
  • Nízké náklady – oproti běžnému parkování u letiště tato forma parkování vyjde většinou podstatně levněji.
  • Non-stop provoz – není problém se k autu dostat kdykoliv během dne.
  • Odvoz na letiště a zpět – běžná služba pro klienty daného parkoviště, v dohodnutý čas vás zavezou i odvezou z letiště s vašimi zavazadly přímo k vašemu autu. Takže se s kufry nikam daleko netaháte.
  • Doplňkové služby – mnoho parkovišť nabízí také např. občerstvení v ceně, příplatkově vám vyčistí auto, doplní kapaliny, či auto kompletně zkontrolují. Vše bude hotové, než se vrátíte zpět.

Jak takové parkování prakticky funguje?

Jednoduše. Společnosti, které soukromá parkoviště nabízí, mají v ceně za parkování automaticky zahrnutý i transfer na letiště a zpět. Prakticky to vypadá asi takto:

1) Přijedete v dohodnutý den na příslušné parkoviště, kde svůj vůz zaparkujete.

2) Společnost, u které máte parkování u letiště dohodnuto, vás i se zavazadly zaveze až k letištnímu terminálu.

3) Po příletu zpět vás na letišti jejich zaměstnanec opět vyzvedne a doveze i s kufry zpět na parkoviště, kde si vyzvednete své auto a jedete domů.

parkování na letišti

Ilustrační foto: zdroj- fotobanka Pixabay