Seychelské ostrovy – luxusní dovolená bez dětí v tropickém ráji

By in ,
1546
Seychelské ostrovy – luxusní dovolená bez dětí v tropickém ráji

Seychely jsou pro mnohé vysněným exotickým rájem a symbolem nekonečného lenošení na bílých pláží lemovaných palmami. A zcela po právu. Právě tady najdeme světoznámou, ikonickou pláž – tu s typickými obřími, vodou ohlazenými žulovými kameny –, která se stala jednou z nejfotografovanějších vůbec.

Nádherné seychelské souostroví, na první pohled jakoby ztracené v rozlehlém Indickém oceánu, je vzdálené asi 1800 km východně od afrického pobřeží někde na úrovni Keni a Tanzanie. Zahrnuje celkem 115 korálových a žulových ostrovů a atolů, nad jejichž krásou se vám bude doslova tajit dech.

Jelikož Seychely leží mimo oblast hurikánů i cyklónů, je příhodná doba pro jejich návštěvu víceméně celý rok. Jen v období od prosince do března vás může potkat deštivější a vyjímečně i  zatažený den.

Ráj pro pohádkovou dovolenou i svatební cestu

Panenská příroda, exotická fauna a flóra, bělostné pláže, tyrkysové moře, stabilně teplé klima a vysoký standard poskytovaných služeb vytvořily ze Seychel jedinečné místo lákající k dokonalé relaxaci.

Pokud hledáte perfektní destinaci pro strávení luxusní dovolené v hotelu pro dospělé s výbornými službami, kde bude vaše tělo i duše od rána do večera jako v nebi, nemohli jste si vybrat lépe. Navíc pro vstup do tohoto tropického ráje nepotřebujete žádná vstupní víza a nevyžadují se žádná povinná očkování.

Seychely dovolená v hotelu pro dospělé

Ostrovy mnoha tváří

Seychely každoročně přinášejí turistům klidnou plážovou dovolenou pod palmami. Někteří cestovatelé tu snadno mohou nabýt dojmu, že na Seychelách neexistuje čas, a tím pádem ani stres a shon.

Ani milovníci outdoorových aktivit se zde nudit nebudou. Na Seychelách naleznete krásná místa pro potápění, můžete podniknout výlety do džungle či se spřátelit s obrovskými želvami, pozorovat unikátní druhy ptactva i mrštné gekony.

Mahé, Praslin, La Digue. Tři nejznámější a nejnavštěvovanější ostrovy Seychel. Stejně malebné, přitom tak odlišné.

 • MAHÉ je hlavní, největší a nejrušnější ostrov. Živé a pulsující místo. Komfortní hotely, výborné služby. Ideální východisko pro objevování celého souostroví a provozování vodních sportů.
 • PRASLIN je druhý největší ostrov. Dokonalá kombinace mezi rušným Mahé a klidným La Digue. Omámí vás bujnou přírodou a zachovaným původním tropickým pralesem v Národním parku Vallée de Mai.
 • LA DIGUEnejfotografovanější ostrov. Také nejmenší a neklidnější ze všech tří. Divoká, nespoutaná i romantická příroda v jednom. Dechberoucí pláže a domov obřích suchozemských želv.

Jak vypadají jednotlivé pláže? Prohlédněte si fotogalerii přímo na stránkách oficiálního turistického portálu Seychel.

Seychely La Digue dovolená bez dětí
Seychely: La Digue

Co si nenechat ujít?

 • Navštivte hlavní město Victoria na ostrově Mahé s místním tržištěm a botanickou zahradou.
 • Polenošte si na nejkrásněji pláži ostrova Mahé – na pláži Petite Anse na západním pobřeží.
 • Na ostrově Mahé se vypravte do národního mořského parku St. Anne, který vás okouzlí bohatým podmořským životem.
 • Na Mahé si užijte vodní sporty, potápění a šnorchlování na nejnavštěvovanější pláži Beau Vallon.
 • Nezapomeňte na návštěvu světoznámé a nejfotogravovanější pláže Anse Source d´Argent na ostrově La Digue.
 • Vyzkoušejte netradiční voly tažené taxi na ostrově La Digue.
 • Podnikněte návštěvu pralesní rezervace v údolí Vallée de Mai („Májské údolí“) na ostrově Praslin, kde naleznete divoce rostoucí kokosové palmy s největšími plody Coco de Mer.
 • Vychutnejte si úchvatný západ slunce na proslulé pláži Anse Lazio na severozápadní straně ostrova Praslin.
 • Půjčte si kolo a užijte si krásy ostrovů s větrem ve vlasech.
anse lazio praslin Seychely pláž
Pláž Anse Lazio ostrov Praslin

I rybáři si přijdou na své

Mezi nejznámější aktivity na Seychelách patří také rybolov. V závislosti na skutečnosti, že podmořský život tohoto ostrova je velmi rozmanitý a bohatý, má turista možnost ulovit i neobvyklé tropické ryby. Mnoho lidí tvrdí, že se zde dají chytit i žraloci. Přesto nejčastěji lovenou rybou je tuňák.

Seychelská dovolená rozhodně neznamená pouhé plážové povalování. Při pronájmu automobilu nebo kola můžete každý den prozkoumat nové zátoky, ostrovy a mořské parky. Mnoho hotelů navíc nabízí návštěvníkům procházky po krásných místech pod vedením průvodce.

rybaření na Seychelách

Do jakého hotelu bez dětí se vydat?

Jste připraveni vyrazit, ale nemáte čas, chuť  či energii organizovat si cestu na vlastní pěst?

Máme pro vás dva tipy na hotely pro dospělé, do kterých se můžete vypravit prostřednictvím české nebo německé cestovní kanceláře. Nemusíte se tedy vůbec o nic starat, stačí si jen vybrat to pravé místo pro váš pobyt a pak už se jen se těšit a naplno si užít dovolenou v tomto pozemském ráji.

1) Hotel Hilton Seychelles Northolme Resort & Spa *****, ostrov Mahé, Beau Vallon

= Luxus bez kompromisů v pětihvězdičkovém rezortu pro náročné cestovatele

Hotel Hilton Seychelles Northolme Resort & Spa

Vždy jste toužili po tom strávit alespoň jednu noc v obří posteli s nebesy, mít k dispozici koupelnu s vlastní vířivou vanou, z ložnice poslouchat šumění vln, v nekonečném bazénu (infinit pool) se kochat dechberoucím výhledem na oceán a večeřet v luxusní restauraci pod širým nebem plným hvězd? Pak vás tento hotel rozhodně nezklame.

Luxusní rezort řetězce Hilton je zárukou luxusní dovolené, na které vám nebude nic chybět. Hotel se nachází na malebném vyvýšeném místě na ostrově Mahé pár kroků od bělostné pláže Beau Vallon, nabízí ubytování v malých příjemných vilkách a díky širokému sportovnímu vyžití se zde nebudou nudit ani aktivní cestovatelé.

Navíc z letiště v Mahé se sem dostanete za pouhých 25 minut.

Ideální volba pro cestovatele, kteří preferují klid a ubytování v privátních vilách, ale zároveň si pobyt chtějí kdykoli zpestřit procházkou v živější oblasti.

Zaletět si sem můžete z Prahy nebo Mnichova již od 52 480 Kč na osobu.

Video hotelu:

2) Le Nautique Luxury Waterfront Hotel*** , ostrov La Digue, Anse La Réunion

= Luxus, klid a pohoda v rodinném hotelu přímo na pláži

Le Nautique Luxury Waterfront Hotel*** , ostrov La Digue, Anse La Réunion

Nemáte rádi rušné, velké a neosobní hotelové resorty? Menší, moderní rodinný hotel odkazující na tradiční kreolskou architekturu je ideálním místem pro nerušenou, intimní relaxaci.

Největší devizou je jeho poloha v nedotčené přírodě přímo u pláže Anse La Réunion, která nabízí úžasný výhled na ostrov Praslin. Jeho majitelé pečlivě dbají na spokojenost svých klientů, takže o vás bude výborně postaráno.

Odpočinete si v moderně zařízených pokojích vybavených postelí velikosti king size a na pláž to budete mít jen pár kroků. K dispozici máte také venkovní bazén s výhledem na moře a na ostrov Praslin, půjčovnu kol i připojení k WiFi.

Ideální volba pro cestovatele, kteří preferují klid a ubytování v malém, příjemném hotelu obklopeni krásnou přírodou.

Zaletět si sem můžete z Prahy nebo Vídně  již od 51 230 Kč s CK Čedok.

Chcete se podívat na kompletní možnosti zájezdů na Seychely? Zkuste to tady!

pláž na La Digue
 • Zdroj: https://www.seychelles.travel/
 • Zdroj obrázků: Fotobanka Pixabay a https://www.seychelles.travel/
54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *